Naprawdę skuteczne pozycjonowanie w Google. Optymalizacja CTR i konwersji. Korzystne ceny.

Zyskaj więcej klientów dzięki naprawdę skutecznemu pozycjonowaniu Twojej strony!

Dzwoń teraz 0048 664 15 99 33

Czy można wyhodować algorytm Googla lub jego część?

Dokładna postać algorytmu Google nie jest znana. Ogólna postać pokazująca zasadę działania jest opisywana. Można zapytać, czy można wyhodować algorytm Google lub może czy Google samo hoduje swój algorytm lub jego części. Do zadania takiego pytania zainspirowało mnie to, co pisze się na temat algorytmu RankBrain.

Przeciętniej osobie znającej pobieżnie zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją kojarzy się ona z algorytmami genetycznymi lub sieciami neuronowymi. Ci co lepiej znają temat zetknęli się zapewne z regułami decyzyjnymi.

Znacznie mniej osób wie, o programowaniu genetycznym, które pozwala hodować drzewa mogące reprezentować np. programy (algorytmy). Programy takie mogą mogą reprezentować np. obwody elektryczne (John Koza. Genetic Programming III).

Jest to jak najbardziej możliwe: istnieje bogaty zestaw danych do uczenia (wyniki SERP dla różnych fraz), istnieją publikacje o czynnikach pozycjonowania (Ranking Factors Becklinko, Ranking Factors MOZ). Możemy również sami mierzyć różne parametry strony lub serwisu.

Zastosowania programowania genetycznego mogło by przyczynić się do polepszenia jakości wyników w SERP Googla, jak i rozwinąć algorytm lub jego część.

A może Google już hoduje swoje algorytmy lub ich części, a my o tym nic nie wiemy?

Warto przypomnieć, iż w algorytmie genetycznym osobniki reprezentują konkretne wartości w programowaniu genetycznym osobniki są drzewami reprezentującymi programy. Oczywiście zestaw instrukcji, a raczej funkcji i symboli terminalnych dla takich drzew zależy od nas.

Czy można wyhodować algorytm Googla lub jego część?
Rate this post

Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies i naszą politykę prywatności. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij